Mazowieckie JST i NGO – lepsza współpraca. Jak to robić?

Mazowieckie JST i NGO – lepsza współpraca. Jak to robić

Jak poprawiać współpracę samorządów z organizacjami pozarządowymi? Dlaczego JST potrzebują fundacji i stowarzyszeń? Co może dać samorząd, by stowarzyszenia i fundacje, mogły skuteczniej pomagać mieszkańcom? Jak prowadzić konsultacje z ngo? Czy fundacje i stowarzyszenia chcą tylko pieniędzy?
Na te inne pytania odpowiemy podczas debaty „Mazowieckie NGO i JST – lepsza współpraca. Jak to robić?”Debata odbędzie się 23 września (czwartek) w godzinach 10.00 – 12.00 za pomocą aplikacji ZOOM. Wezmą udział:
• Katarzyna Ornarowicz, Starostwo Powiatowe w Płońsku, starszy specjalista ds promocji, zajmuje się współpracą z organizacjami pozarządowymi
• Grzegorz Herubiński, Prezes Federacji Rosa z Przasnysza
• Huber Pasiak, Prezes LGD Ziemii Siedleckiej, kandydat na wójta gminy ZbuczynSpotkanie poprowadzi Anna Czyżewska, Prezeska Federacji Mazowia Do udziału w spotkaniu zapraszamy:
• Wójtów, burmistrzów, starostów mazowieckich samorządów,
• Ich zastępców oraz sekterzy gmin i miast Mazowsza
• Radnych gmin, miast, powiatów Mazowsza oraz Radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego,
• Urzędników i urzędniczki odpowiedzialnych za współpracę z organizacjami
• Pełnomocników ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi
• Działaczy i działaczki lokalne związanych z organizacjami pozarządowymi —- Osoby zainteresowane udziałem w roli słuchaczy w spotkaniu prosimy o wypełnienie formularza: https://forms.gle/zBMPbH76waxYFj6i7
Link do spotkania prześlemy mailowo.—-Zapraszamy też do dołączenia do grupy: Mazowiecka Grupa Pełnomocników i Pełnomocniczek ds NGO – https://www.facebook.com/groups/946969359412807Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach dotyczących współpracy NGO i JST prosimy o kontakt mailowy: m.studzinska@mazowia.org.pl

—–
Debata jest częścią projektu Mazowiecka Koalicja na rzecz dialogu NGO-JST, który realizuje Federacja Mazowia w partnerstwie z Federacją Rosa oraz Powiatem Płońskim.
—–
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.