Dostępność MFIP-u dla osób ze szczególnymi potrzebami

Grupa kilkudziesięciu osób uczestniczących w XVII Mazowieckim Forum Inicjatyw Pozarządowychpozuje do zdjęcia przed budynkiem Mazowieckiego Instytutu Kultury

Chcemy, by MFIP był wydarzeniem dostępnym dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Poznaj dostępność architektoniczną i informacyjno-komunikacyjną Mazowieckiego Instytut Kultury, w którym odbędzie się XVIII MFIP.

Mazowiecki Instytut Kultury, deklaruje dostępność architektoniczną budynku, przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie.

Opis dostępności:

• Przed głównym wejściem do budynku znajduje się pochylnia.
  • Przy drzwiach wejściowych zainstalowany jest dzwonek.
  • Zniwelowano próg przy wejściu do MIK, wyrównując powierzchnię podestu.
  • Wewnątrz obiektu znajduje się winda (również z napisami brajlowskimi), którą można dostać się do mieszczącej się na 1 piętrze Galerii Elektor, Sal Warsztatowych oraz Strefy Ciszy.
  • Toaleta dla osób na wózkach znajduje się na parterze budynku przy Sali Widowiskowej, na przeciwko windy.
  • Przewijak dla niemowlaków znajduje się w toalecie dla osób na wózkach.
  • Punkt Informacyjny usytuowany jest w holu naprzeciwko głównego wejścia.
  • Ochrona budynku mieści się w holu po prawej stronie od wejścia.
  • Osoby Głuche, posługujące się językiem migowym, mogą skorzystać z usługi wideotłumacza Polskiego Języka Migowego, który dostępny jest w Punkcie Informacyjnym MIK (w godzinach pracy punktu).
  • Stanowiskowa pętla indukcyjna dostępna jest w Punkcie Informacyjnym, Ochronie i Czytelni.
  • Tablice tyflograficzne z planem parteru i pierwszego piętra budynku.
  • Przy wejściach do przestrzeni dostępnych dla Gości MIK zamieszczono tabliczki z wypukłym piktogramem, wypukłą nazwą sali/miejsca w kontrastowych kolorach, oraz nazwą w alfabecie Braille’a.
  • Na poręczach klatki schodowej zostały umieszczone tabliczki z informacją w alfabecie Braille’a.
  • TOTUPOINT – system nawigacyjno – informacyjny został umieszczony: na zewnątrz budynku – nad drzwiami wejściowymi, którego komunikat zaprasza Gości MIK, oraz we wewnątrz: na prawej ścianie Punktu Informacyjnego, który informuje o wejściu do Sali Widowiskowej i rozkładzie pomieszczeń na parterze.
  • Strefa Ciszy znajduje się na 1 piętrze przy Galerii Elektor.
  • Specjalistyczny wózek do ewakuacji osób, które nie mogą poruszać się samodzielnie został umieszczony na klatce schodowej na pierwszym piętrze na przeciwko wejścia do windy.
  • W instrukcji bezpieczeństwa pożarowego zamieszczono wytyczne do ewakuacji osób ze szczególnymi potrzebami.
  • Osoby z niepełnosprawnością wzroku mogą wejść do budynku z psem asystującym.
  • Mamy Asystentów – pracowników MIK, którzy chętnie wesprą osoby potrzebujące asysty w dotarciu na wydarzenie w MIKu z pobliskiego przystanku komunikacji miejskiej (zgłoszenie kilka dni przed wydarzeniem).

Dojazd do MIK

Komunikacją miejską

• Najbliższy przystanek – HALA MIROWSKA (około 300 metrów). Dojazd do przystanku HALA MIROWSKA liniami: 10, 17, 33, 41, 160. Uwaga: dostęp do przystanków HALA MIROWSKA za pomocą przejść dla pieszych w poziomie.
  • Przystanek PLAC BANKOWY (około 550 metrów). Dojazd do przystanku PLAC BANKOWY liniami: 4, 15, 18, 35, 36, 227, 520, E-2, Uwaga: dostęp do przystanków PLAC BANKOWY za pomocą przejść dla pieszych w poziomie.
  • METRO RATUSZ ARSENAŁ (około 600 metrów). Dojście do METRA RATUSZ ARSENAŁ za pomocą schodów i wind.

Samochodem

Ulica Elektoralna jest jednokierunkowa, wzdłuż ulicy znajdują się płatne miejsca parkingowe. Przed budynkiem Instytutu wydzielono dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

——————————————————————————————————————————

XVIII Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych jest współorganizowane przez Federacja Mazowia oraz Stowarzyszenie Mierz Wysoko – Aplikacja 2do2. Partnerem wydarzenia jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Parlamentarny Zespół ds. Organizacji Pozarządowych i Społeczeństwa Obywatelskiego.

Patronat medialny: Radio RDC oraz warszawa.ngo.pl.

Zadanie publiczne pn. „Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych 2022” sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.