Chcemy, by MFIP był wydarzeniem dostępnym dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Poznaj dostępność architektoniczną i informacyjno-komunikacyjną Mazowieckiego Instytut Kultury, w którym odbędzie się XVIII MFIP.
Mazowiecki Instytut Kultury, deklaruje dostępność architektoniczną budynku, przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie.
Opis dostępności:
- Przed głównym wejściem do budynku znajduje się pochylnia.
- Przy drzwiach wejściowych zainstalowany jest dzwonek.
- Zniwelowano próg przy wejściu do MIK, wyrównując powierzchnię podestu.
- Wewnątrz obiektu znajduje się winda (również z napisami brajlowskimi), którą można dostać się do mieszczącej się na 1 piętrze Galerii Elektor, Sal Warsztatowych oraz Strefy Ciszy.
- Toaleta dla osób na wózkach znajduje się na parterze budynku przy Sali Widowiskowej, na przeciwko windy.
- Przewijak dla niemowlaków znajduje się w toalecie dla osób na wózkach.
- Punkt Informacyjny usytuowany jest w holu naprzeciwko głównego wejścia.
- Ochrona budynku mieści się w holu po prawej stronie od wejścia.
- Osoby Głuche, posługujące się językiem migowym, mogą skorzystać z usługi wideotłumacza Polskiego Języka Migowego, który dostępny jest w Punkcie Informacyjnym MIK (w godzinach pracy punktu).
- Stanowiskowa pętla indukcyjna dostępna jest w Punkcie Informacyjnym, Ochronie i Czytelni.
- Tablice tyflograficzne z planem parteru i pierwszego piętra budynku.
- Przy wejściach do przestrzeni dostępnych dla Gości MIK zamieszczono tabliczki z wypukłym piktogramem, wypukłą nazwą sali/miejsca w kontrastowych kolorach, oraz nazwą w alfabecie Braille’a.
- Na poręczach klatki schodowej zostały umieszczone tabliczki z informacją w alfabecie Braille’a.
- TOTUPOINT – system nawigacyjno – informacyjny został umieszczony: na zewnątrz budynku – nad drzwiami wejściowymi, którego komunikat zaprasza Gości MIK, oraz we wewnątrz: na prawej ścianie Punktu Informacyjnego, który informuje o wejściu do Sali Widowiskowej i rozkładzie pomieszczeń na parterze.
- Strefa Ciszy znajduje się na 1 piętrze przy Galerii Elektor.
- Specjalistyczny wózek do ewakuacji osób, które nie mogą poruszać się samodzielnie został umieszczony na klatce schodowej na pierwszym piętrze na przeciwko wejścia do windy.
- W instrukcji bezpieczeństwa pożarowego zamieszczono wytyczne do ewakuacji osób ze szczególnymi potrzebami.
- Osoby z niepełnosprawnością wzroku mogą wejść do budynku z psem asystującym.
- Mamy Asystentów – pracowników MIK, którzy chętnie wesprą osoby potrzebujące asysty w dotarciu na wydarzenie w MIKu z pobliskiego przystanku komunikacji miejskiej (zgłoszenie kilka dni przed wydarzeniem).
Dojazd do MIK
Komunikacją miejską
- Najbliższy przystanek – HALA MIROWSKA (około 300 metrów). Dojazd do przystanku HALA MIROWSKA liniami: 10, 17, 33, 41, 160. Uwaga: dostęp do przystanków HALA MIROWSKA za pomocą przejść dla pieszych w poziomie.
- Przystanek PLAC BANKOWY (około 550 metrów). Dojazd do przystanku PLAC BANKOWY liniami: 4, 15, 18, 35, 36, 227, 520, E-2, Uwaga: dostęp do przystanków PLAC BANKOWY za pomocą przejść dla pieszych w poziomie.
- METRO RATUSZ ARSENAŁ (około 600 metrów). Dojście do METRA RATUSZ ARSENAŁ za pomocą schodów i wind.
Samochodem
Ulica Elektoralna jest jednokierunkowa, wzdłuż ulicy znajdują się płatne miejsca parkingowe. Przed budynkiem Instytutu wydzielono dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
——————————————————————————————————————————
XVIII Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych jest współorganizowane przez Federacja Mazowia oraz Stowarzyszenie Mierz Wysoko – Aplikacja 2do2. Partnerem wydarzenia jest Mazowiecki Instytut Kultury.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Parlamentarny Zespół ds. Organizacji Pozarządowych i Społeczeństwa Obywatelskiego.
Patronat medialny: Radio RDC oraz warszawa.ngo.pl.
Zadanie publiczne pn. „Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych 2022” sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.