Uważne i świadome organizacje pozarządowe

Baza Wiedzy > Raporty

Vademecum dla NGO 2017 to druga część narzędziownika dla organizacji pozarządowych na Mazowszu, będąca podsumowaniem treści cyklu webinariów, który realizowany był w ramach projektu „NGO.MAZOWIA.COM 2017 – skuteczne, innowacyjne i profesjonalne organizacje pozarządowe na Mazowszu”. W 2016 roku projekt poświęcony był nowym technologiom, a Vademecum ukazało się pod tytułem: Nowe technologie w NGO, czyli szansa na skuteczną komunikację. W 2017 roku uczestnicy webinariów – przedstawiciele mazowieckich organizacji pozarządowych – podnosili swoją wiedzę głównie z zakresu kompetencji miękkich takich, jak: umiejętność porozumienia bez przemocy w codziennej pracy organizacji, znajomość zasady empowermentu w prowadzonych działaniach, wrażliwość na mechanizmy dyskryminacji czy uważność w kwestii dostępności organizacji i realizowanych przez nią wydarzeń. Tegoroczne Vademecum publikowane pod hasłem Uważne i świadome organizacje pozarządowe stanowi zatem wspaniałe uzupełnienie dla zeszłorocznej części dotyczącej głównie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, nowych trendów i narzędzi dla NGO.

Pobierz raport!