Federacja Mazowia logotyp poziomy 1

O Federacji Mazowia

Federacja Mazowia działa już od ponad 20 lat na terenie województwa mazowieckiego. Jesteśmy dobrowolnym porozumieniem ponad 80 różnorodnych NGO-sów. Wśród nas są małe organizacje z terenów wiejskich i duże działające w Warszawie, stowarzyszenia i fundacje, o zróżnicowanym profilu – od kultury przez ekologię po pomoc społeczną.

Misją Federacji jest wspieranie rozwoju III sektora w naszym województwie. Wierzymy, że wpływa to na rozwój całego regionu i buduje dojrzałe społeczeństwo obywatelskie.

Działania Federacji są w pierwszej kolejności skierowane do organizacji członkowskich. Celem Federacji jest wspomaganie mazowieckich organizacji pozarządowych w rozwoju i skutecznym działaniu na rzecz lokalnych społeczności.

Zespół

Anna Czyżewska

Prezeska Zarządu

Jestem antropolożką kultury. Ukończyłam też Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych, Szkołę Treningu Grupowego oraz Szkolę Liderów Politycznych. Zawodowo związałam się z organizacjami pozarządowymi oraz sektorem kultury. Współpracowałam z podmiotami z całej Polski. W latach 2012-2015 byłam członkinią Społecznej Rady Kultury w Warszawie, a w latach 2014-2021 członkinią Zespołu Sterującego Programu Patriotyzm Jutra. W wolnych chwilach pływam kajakiem i piszę reportaże.

Paulina Tramecourt

Wiceprezeska Zarządu

Jestem animatorką działań o wymiarze lokalnym. Od 2008 roku jako prezeska kieruję Stowarzyszeniem Cztery Krajobrazy, które ma na celu poprawę jakości szeroko pojętej oferty edukacyjnej w gminie Kampinos. Jestem też koordynatorką grup wolontariackich, propaguję i tworzę wolontariat młodzieżowy skupiony wokół Parków Narodowych. Pasjonują mnie ekstremalne podróże. Z wykształcenia jestem ekonomistką. Ukończyłam też Collegium Civitas na kierunku Coaching i Psychologia Społeczna.

Dorota Lenarczyk

Członkini Zarządu

Jestem absolwentką Szkoły Liderów PAFW, kursów dla managerów ngo PROMENGO oraz FIMANGO. Od 2009 roku wspieram organizacje i grupy nieformalne z powiatu grójeckiego. Jestem koordynatorką Programu Działaj Lokalnie i Animatorką Lokalnych Partnerstw PAFW. Na co dzień kieruję biurem Stowarzyszenia W.A.R.K.A i pracuję w Urzędzie Miejskim w Warce. Jestem inicjatorką i koordynatorką Szlaku Jabłkowego, a także Koordynatorką Sieci Społeczników Powiatu Grójeckiego i Sieci Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego.

Grażyna Nartowska-Kijok

Dyrektorka Biura

Jestem absolwentką SGH w W-wie z wieloletnim doświadczeniem w branży finansowej. W 2008 roku rozpoczęłam współpracę z trzecim sektorem – Polskim Związkiem Niewidomych i innymi ngo działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami, a także osób z kryzysie bezdomności. W 2018 r związałam swój rozwój zawodowy z Federacją Mazowia. Dodatkowo występuję jako Doradczyni CSR PARPu, a także wolontariuszka w projekcie Warszawskiego Instytutu Bankowości – „BAKCYL”. Jeżdżę na nartach, żegluję, gram w siatkę i czytam.

Martyna Studzińska

Badaczka/Trenerka

Od ponad 12 lat jestem związana z organizacjami pozarządowymi. Jako trenerka przeprowadziłam ponad 500 godzin szkoleń i warsztatów, w tym dotyczących współpracy w zespole, prowadzenia wolontariatu, działań włączających seniorów i współpracy międzysektorowej. Mam duże doświadczenie jako badaczka i ewaluatorka. Towarzyszę organizacjom w weryfikacji dotychczasowych działań i określenie celów na kolejne lata. Z chęcią prowadzę działania międzypokoleniowe oraz aktywizujące osoby 55+.

Magdalena Kisiel

Koordynatorka projektów/Specjalistka ds. rozliczeń

Jestem absolwentką Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych oraz studiów podyplomowych „NGO Master – MBA dla organizacji pozarządowych” i „Zarządzanie Projektami metodą Prince 2”. Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu oraz realizacji projektów z obszaru edukacji, aktywizacji społecznej, zawodowej i kulturalnej osób z różnymi typami niepełnosprawności. Od 2016 roku pracuję w Federacji Mazowia. Po pracy zajmuję się fotografią artystyczną.

Organizacje członkowskie

Skip to content