Dialog w organizacji: jak budować porozumienie w sytuacji konfliktowej?

Choć w Waszej organizacji gracie do jednej bramki, zapewne nieraz zdarzają się Wam różnice poglądów. Konflikty są naturalną częścią życia zespołu, ale – o ile nie zadba się o nie w odpowiedni sposób – potrafią negatywnie wpłynąć na jego funkcjonowanie. W czasie webinarium poznacie metodę Porozumienia bez przemocy Marshalla B. Rosenberga i dowiecie się, jak wykorzystywać ją w codziennej pracy. Odpowiemy sobie na pytania: W jaki sposób komunikujemy się w naszych organizacjach? Jak rozmawiać ze sobą w sytuacji konfliktowej? Co robić, kiedy emocje biorą górę? I wreszcie – jak wykorzystać konflikt, żeby poprawić funkcjonowanie zespołu? Na konkretnych przykładach przyjrzymy się popularnym w naszej kulturze wzorcom komunikacji i zastanowimy się, jak je zmienić, by służyły porozumieniu, a nie podziałom.

Webinarium prowadzi Izabela Meyza – antropolożka kultury. Absolwentka kulturoznawstwa i szkoły trenerów STOP, edukatorka związana z trzecim sektorem. Jako autorka programów edukacyjnych i trenerka współpracuje z organizacjami zajmującymi się edukacją nieformalną i dialogiem między różnymi grupami. W swojej pracy inspiruje się koncepcją porozumienia bez przemocy Marshalla arier.